maandag 15 maart 2010
vergroot foto

Freddie Mac heeft kapitaal nodig na fors verlies

12 maart 2009, 8:25 uur | FD.nl

De Amerikaanse hypotheekbank Freddie Mac heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar een verlies geleden van $ 23,9 mrd (euro 18,7 mrd). Het financiële concern heeft $ 30,8 mrd (euro 24,1 mrd) nodig om zich staande te houden.

Dat meldde het bedrijf woensdagavond.

Freddie Mac werd in september genationaliseerd door de Amerikaanse overheid, net als concurrent Fannie Mae. De twee grootste hypotheekbanken van de Verenigde Staten zijn hard getroffen door de crisis op de Amerikaanse huizenmarkt.

Het verlies van Freddie Mac over het afgelopen kwartaal lag bijna tien keer hoger dan in hetzelfde kwartaal in 2007. In het derde kwartaal van vorig jaar werd een verlies geboekt van $ 25,3 mrd (euro 19,8 mrd).

Snapshots uit de sushibar Koskinen tijdelijk ceo bij Freddie Mac 11 maart 2009 
Burgers in VS zijn massaal te laat met aflossen hypotheek 6 maart 2009
Hypotheekbank Fannie Mae verliest $ 25,2 mrd in laatste kwartaal 27 februari 2009

 

Meta-data
BronFD.nl, donderdag 12 maart 2009, 8:25
Trefwoordenfinancieel-nieuws; freddie mac; hypotheekbank; kapitaalinjectie; steun; verlies; vierde kwartaal
 

Om reacties te kunnen plaatsen moet u ingelogd zijn. Ga naar 'Mijn FD' om in te loggen.

reacties 0 van 0


mijn fd

Loginnaam / E-Mailadres:

Wachtwoord:

aanmelden voor MIJN FD

Wachtwoord opvragen

Mijn FD biedt u de mogelijkheid om FD diensten en producten online te beheren. Afhankelijk van uw profiel is er een selectie aan diensten beschikbaar voor u.

 
Over RSS feeds
 
 
E-Mail dit artikel
 
 
Plaats in later lezenIn een nieuw dossier
 
 
Print dit artikel
 
 

mijn fd

helpsluit

Nieuw dossier aanmaken

 
 

Stuur deze pagina door

sluit

Gegevens relatie

Gegevens afzender

 
 

Bewaar zoekopdracht

helpsluit

Naam zoekopdracht


annuleer