Bedrijfscijfers bepalen beeld op de beurs
Na een wisselvallige week moet de beurshandel de komende dagen richting krijgen van de winstcijfers van verschillende grote bedrijven.
In Nederland springen Unilever en Shell er bovenuit. Aan het eind van de week komt belangrijke informatie over de Amerikaanse arbeidsmarkt naar buiten.
De bedrijfsresultaten die vorige week werden gepresenteerd, wisten over het algemeen weinig enthousiasme los te maken op de Europese beurzen. Volgens analisten waren de verwachtingen zo hooggespannen, dat veel positieve berichten uiteindelijk toch tegenvielen. De AEX-index in Amsterdam sloot vrijdagmiddag een fractie lager dan een week eerder.
Shell
Donderdag komt Shell met de resultaten van 2009 naar buiten. Analisten verwachten dat het olieconcern met $2,9 mrd een kwart minder winst zal hebben gehaald dan in 2008. Door de daling van de benzineprijs wordt er minder verdiend met de geraffineerde olieproducten. Daarnaast heeft het bedrijf last van de lage gasprijs.
In de Verenigde Staten en Groot-Brittannië komen de oliegiganten ExxonMobil en BP deze week met de jaarcijfers. Analisten verwachten dat ook zij de winst vooral in het laatste kwartaal hebben zien dalen.
Unilever
Was- en voedingsmiddelenproducent Unilever komt eveens donderdag met de cijfers over het laatste kwartaal van vorig jaar. De grote vraag daarbij is of de verkopen van de fabrikant van merken als Knorr, Axe en Dove in die maanden weer zijn gestegen. Aan het begin van de internationale recessie stonden de volumes van Unilever fors onder druk, omdat consumenten vaker voor goedkopere alternatieven kozen. De nieuwe topman Paul Polman wist er in zijn eerste jaar aan het roer echter voor te zorgen dat de verkopen van het Nederlands-Britse concern weer toenamen.
Concurrent Sara Lee, bekend van Douwe Egberts koffie en de doucheproducten van Sanex, komt dezelfde dag met cijfers over de laatste drie maanden van 2009. Deskundigen zetten hier in op een iets hogere winst per aandeel dan een jaar eerder.
Arbeidsmarkt VS
De belangrijkste econmomische indicator komt deze week uit de Verenigde Staten, waar vrijdag bekend wordt hoe de werkgelegenheid zich er in januari heeft ontwikkeld. Een maand eerder ging nog een teleurstellend groot aantal banen verloren, maar analisten houden nu in doorsnee rekening met een minieme groei van de werkgelegenheid.
| Gerelateerde artikelen | ||
|---|---|---|
| 03-03 | AEX is dit jaar geen steek opgeschoten | |
| 03-03 | AEX is dit jaar geen steek opgeschoten | |
| 27-02 | Slechts een fraai slot | |
| 23-02 | Beurs vindt maar geen richting en levert uiteindelijk beetje in | |
| 20-02 | Gemengde berichten | |
Om reacties te kunnen plaatsen moet u ingelogd zijn. Ga naar 'Mijn FD' om in te loggen.












