zaterdag 13 maart 2010
vergroot foto
UPDATE: GEEN HOGER BEROEP

Consumentenbond verliest rechtszaak sms-diensten

2 februari 2010, 18:04 uur | FD.nl

De Consumentenbond heeft een kort geding tegen de telecombedrijven Vodafone en T-Mobile over sms-diensten verloren.

De ondernemingen hoeven niet te stoppen met een betalingssysteem dat voor de afrekening van deze diensten zorgt.

De rechtbank in Den Haag deed dinsdag uitspraak in een zaak die door de Consumentenbond was aangespannen. Het kort geding maakte onderdeel uit van een campagne van de bond tegen 'sms-terreur'. Volgens de bond klagen klanten van telecombedrijven veel over dure abonnementen voor sms-diensten. De klanten, veelal jongeren, zouden zijn gelokt met misleidende reclames.

Het betalingssysteem van Vodafone en T-Mobile zou er volgens de Consumentenbond voor zorgen dat klanten nauwelijks hun geld terug kunnen krijgen. De telecombedrijven verdedigden zich dat het systeem, dat geld int namens de aanbieders van de sms-diensten, al veertien jaar wordt gehanteerd. Een verbod zou ertoe leiden dat consumenten ook verstoken blijven van populaire sms-diensten, zoals filemelders en weerberichten.

De voorzieningenrechter oordeelt nu dat een verbod te grote gevolgen heeft. Ook heeft de bond niet aangetoond dat er op grote schaal misbruik wordt gemaakt van het betalingssysteem. Het kort geding richtte zich vooral op misbruik door één aanbieder van een sms-dienst.

De rechter eist dat de Consumentenbond binnen 24 uur na betekening van het vonnis een persbericht van vorige maand rectificeert waarin het kort geding werd aangekondigd. De bond moet daarin laten weten dat niet is aangetoond dat Vodafone en T-Mobile 'enige blaam' treft.

Vodafone en T-Mobile lieten weten blij te zijn met de uitspraak. 'Wij willen echter ook de overlast van sms-diensten voor klanten terugbrengen', aldus een woordvoerder van Vodafone. De Consumentenbond beraadt zich nog op een reactie.

Over sms-diensten is al geruime tijd veel te doen. Staatssecretaris Frank Heemskerk (Economische Zaken) heeft vorige maand maatregelen voorgesteld om misleiding van consumenten terug te dringen. Maandelijks komen er vier- tot vijfhonderd klachten binnen over sms-diensten, aldus Heemskerk.

De Consumentenbond gaat niet in beroep tegen de uitspraak en gaat zijn uitlatingen rectificeren. De bond constateert dat er met de huidige wetgeving te weinig handvatten zijn om het betalingssysteem van de telecombedrijven te verbieden. ‘We hebben het kort geding verloren, maar in brede zin gaan we met de steun van politiek Den Haag de oorlog zeker winnen’, aldus directeur Bart Combee.

Meta-data
BronFD.nl, dinsdag 2 februari 2010, 18:04
Trefwoordenconsumentenbond; sms; t-mobile
 

Om reacties te kunnen plaatsen moet u ingelogd zijn. Ga naar 'Mijn FD' om in te loggen.

reacties 0 van 0


mijn fd

Loginnaam / E-Mailadres:

Wachtwoord:

aanmelden voor MIJN FD

Wachtwoord opvragen

Mijn FD biedt u de mogelijkheid om FD diensten en producten online te beheren. Afhankelijk van uw profiel is er een selectie aan diensten beschikbaar voor u.

 
Over RSS feeds
 
 
E-Mail dit artikel
 
 
Plaats in later lezenIn een nieuw dossier
 
 
Print dit artikel
 
 

mijn fd

helpsluit

Nieuw dossier aanmaken

 
 

Stuur deze pagina door

sluit

Gegevens relatie

Gegevens afzender

 
 

Bewaar zoekopdracht

helpsluit

Naam zoekopdracht


annuleer