zaterdag 20 maart 2010
dirk scheringa geeft persconferentie na uitspraak faillisement, dsbvergroot foto
UPDATE: ONDERZOEK VERTRAAGD

Weer stevige claim vanwege omvallen DSB

9 februari 2010, 13:46 uur | FD.nl

Een groep voormalige klanten van DSB Bank wil een claim van € 200 tot 250 mln indienen bij De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.

De claim van de klanten, van wie het spaargeld niet beschermd werd door het deposito-garantiestelsel, is ook gericht tegen Ernst & Young, de voormalige accountant van DSB Bank. Dat  zegt Adriaan Dorrepaal op RTL Z, die de DSB-spaarders vertegenwoordigt.

Toen Pieter Lakeman spaarders opriep hun geld bij de bank weg te halen, wekte DNB volgens Dorrepaal de indruk dat de bank financieel gezond was. Ook minister van Financiën Wouter Bos (PvdA) zou mooi weer hebben gespeeld.

'Pure misleiding’ van DNB

Dat is volgens Dorrepaal ‘pure misleiding’ omdat DNB al weken voor de oproep van Lakeman op de hoogte was van de wankele financiële toestand van de bank. Hij wist onder andere op brieven, die RTL Nieuws al eerder publiceerde.

Het onderzoek naar de ondergang van DSB Bank zal niet, zoals de bedoeling was, in februari gereed zijn. Dat heeft een woordvoerder van de onderzoekscommissie onder leiding van professor Michiel Scheltema dinsdag gezegd. Naar verwachting volgende week kan Scheltema melden hoe lang hij nog nodig heeft. Momenteel is de commissie nog druk met het spreken van betrokkenen.

Scheltema doet op verzoek van minister Wouter Bos (Financiën) onderzoek naar het faillissement van DSB. Hij toetst daarnaast ook of de toezichthouders De Nederlandsche Bank en de Autoriteit Financiële Markten goed hebben gekeken naar de rol van (oud-)bestuurders van DSB die nog actief zijn in de financiële sector. Het gaat dan onder andere om Gerrit Zalm, huidig topman van ABN Amro.

Oordeel in januari klaar

Bos meldde dinsdag de Tweede Kamer dat Scheltema binnen een week laat weten hoe lang hij nodig heeft voor die toets. Bos had eerder gemeld dat dat oordeel er in januari zou zijn.

Meta-data
BronFD.nl, dinsdag 9 februari 2010, 13:46
TrefwoordenDNB; DSB; De Nederlandsche Bank; claim; klanten; ministerie van Financiën
 

Om reacties te kunnen plaatsen moet u ingelogd zijn. Ga naar 'Mijn FD' om in te loggen.

reacties 1 - 3 van 3

@Blok W.H.J. Reiss, 9 februari 2010

DNB had DSB onder toezicht moeten stellen. En eigenlijk hadden ze al helemaal geen bankvergunning mogen geven. Maar die hebben deze toch gegeven om de VVD vrienden van DSB te behagen. Deze mensen bepraten zulks in hun 'ivoren toren' ??  

duivels dilemma PHW Blok, 9 februari 2010

De toezichthouder zit met een duivels dilemma: vertelt ze de waarheid over de deplorabele toestand dan geeft zij de bank de laatste zet de afgrond in en dat kan haar zwaar aangerekend worden. Doet ze daarentegen alsof er niets aan de hand is en het gaat toch fout dan krijg ze het verwijt dat ze eerder had moeten ingrijpen. Wat is wijsheid? Ik weet het niet.

onfatsoenlijk R. Fabrie, 9 februari 2010

Bos liet vorige week weten dat hij een wet wil indienen om DNB met terugwerkende kracht nooit aansprakelijk te laten zijn voor haar miskleunen. Duidelijk is dus nu waarom! Bos en DNB hebben willens en wetens spaarders belazerd die daardoor hun spaarcenten kwijt zijn. En ze wensen daar niet voor te betalen. DNB en Bos blijken geen greintje fatsoen te bezitten. En daarom moeten beiden weg!

reacties 1 - 3 van 3


mijn fd

Loginnaam / E-Mailadres:

Wachtwoord:

aanmelden voor MIJN FD

Wachtwoord opvragen

 
Over RSS feeds
 
 
E-Mail dit artikel
 
 
Plaats in later lezenIn een nieuw dossier
 
 
Print dit artikel
 
 

mijn fd

helpsluit

Nieuw dossier aanmaken

 
 

Stuur deze pagina door

sluit

Gegevens relatie

Gegevens afzender

 
 

Bewaar zoekopdracht

helpsluit

Naam zoekopdracht


annuleer