vrijdag 19 maart 2010
UPDATE

Staples: nog geen inzicht boeken Corporate Express

4 juni 2008, 15:58 uur | FD.nl
Door: Henk Engelenburg en Joost van Mierlo

Het Amerikaanse Staples heeft nog geen uitnodiging ontvangen om in de boeken van Corporate Express te mogen kijken. Dat zei Staples-topman Ron Sargent woensdag in reactie op een artikel in deze krant.

Corporate Express zou spoedig de boeken openen voor zijn belager Staples, zeiden bronnen in en om het Nederlandse bedrijf. De groothandel in kantoorartikelen reageert hiermee op de verhoging van de overnameprijs door Staples, dinsdagmorgen.

Staples: "Geen bod op combinatie met Lyreco" van 3 juni 2008
Staples verhoogt bod op Corporate Express van 3 juni 2008
'Markt ziet verhoogd bod Staples op Corporate Express wel zitten' van 3 juni 2008

Daarin stelden bronnen in en om Corporate Express dat het concern binnenkort de boeken zou openen voor zijn Amerikaanse rivaal. 'Dat is nieuws voor ons. Tot nu toe hebben we niets gezien', aldus Sargent. Hij is tot en met donderdag in Amsterdam om aandeelhouders van Corporate Express voor zijn bod te winnen.

Neutrale aanbeveling bod

Het Amerikaanse Staples biedt niet langer euro 8 per aandeel maar euro 9,15, ofwel euro 2,7 mrd inclusief schulden. Corporate Express heeft het voorstel van Staples omarmd noch afgewezen. Het stelde dinsdag dat het het bod 'zorgvuldig' zal bestuderen. Eerdere omschrijvingen zoals 'onderwaardering' en 'vijandig' ontbreken dit keer. Naar verluidt zal het bedrijf het bod als 'neutraal' aanbevelen bij zijn aandeelhouders.

'Ons nieuwe bod is de beste keuze voor aandeelhouders Corporate Express', aldus bestuursvoorzitter Ron Sargent van Staples dinsdag. 'Ons bod biedt zekere en directe waarde, zonder de aanzienlijke risico's in het bedrijfsplan van Corporate Express voor de lange termijn, met of zonder Lyreco.'

Volgens de meeste analisten zullen beleggers in de Amsterdamse handelaar in kantoorartikelen zwichten voor het bod van Staples. 

Woensdag in het Financieele Dagblad: 'Er is brede belangstelling voor ons bod'

Corporate Express houdt op 18 juni een bijzondere aandeelhoudersvergadering waarin het bod van Staples aan de orde zal komen en waar aandeelhouders kunnen stemmen over de wenselijkheid van het bod op Lyreco. Staples brengt het bod uit op voorwaarde dat aandeelhouders het bod op Lyreco afwijzen.

Steun

Volgens Staples heeft 23% van die aandeelhouders inmiddels toegezegd hun stukken aan te bieden. Het gaat onder meer om de hedgefondsen Centaurus, York Capital en Halcyon, die ieder iets meer dan 5% van de gewone aandelen in bezit hebben. Deze aandeelhouders zullen ook geen steun verlenen aan de overname van Lyreco.

De onderhandelingen tussen Staples en de groep van aandeelhouders leidden pas dinsdagochtend rond vijf uur tot een akkoord. Volgens een van de betrokkenen is er nog een groep van 20% van de aandeelhouders die het resultaat 'zeker steunt'. Deze activistische aandeelhouders hadden al weinig op met het beleid van Corporate Express. Andere pakkethouders, zoals ING (15%), Fortis en Kempen, kunnen Staples nog dwarszitten door te stemmen voor de overname van Lyreco. Deze aandeelhouders wilden dinsdag geen commentaar geven op het verhoogde bod noch hun standpunt weergeven.

Lees meer over de mogelijke overname in het dossier Corporate Express

Meta-data
BronFD.nl, woensdag 4 juni 2008, 15:58
Auteur(s)Henk Engelenburg en Joost van Mierlo
Trefwoordenovernames; overvalbeveiliging; voorpagina
 

Om reacties te kunnen plaatsen moet u ingelogd zijn. Ga naar 'Mijn FD' om in te loggen.

reacties 0 van 0


mijn fd

Loginnaam / E-Mailadres:

Wachtwoord:

aanmelden voor MIJN FD

Wachtwoord opvragen

 
Over RSS feeds
 
 
E-Mail dit artikel
 
 
Plaats in later lezenIn een nieuw dossier
 
 
Print dit artikel
 
 

mijn fd

helpsluit

Nieuw dossier aanmaken

 
 

Stuur deze pagina door

sluit

Gegevens relatie

Gegevens afzender

 
 

Bewaar zoekopdracht

helpsluit

Naam zoekopdracht


annuleer