zaterdag 20 maart 2010
CONCURRENTIEKRACHT

Slimmer werken in plaats van langer

4 juli 2008, 8:00 uur | FD.nl
Door: Piet van Meer, Ewoud Tan, Jeroen van Duijvenbode, Marieke de Groot, Esther Oomen, Perry Willering, Sven Voeten

Menig werkgever zucht en steunt onder het tekort aan arbeidskrachten. Bij onvoldoende ingrijpen neemt dit in de toekomst alleen maar toe.

Het recent verschenen rapport van de Commissie Arbeidsparticipatie onder leiding van  Peter Bakker focust zowel in de oorzaken als in de oplossingen op het vergroten van de kwantiteit aan arbeid. Arbeidsparticipatie en de demografie van de Nederlandse bevolking zijn hierbij sleutelwoorden. Deze kwantitatieve oplossingsrichting biedt onvoldoende soelaas om het tekort aan arbeidskrachten op de lange termijn te adresseren.

Bij het oplossen van de arbeidsmarkt problematiek biedt het verhogen van de kwaliteit van de geleverde arbeid een minstens even grote potentie. Een aantal aanvullende maatregelen.

Werkgevers moeten het werkklimaat in de organisatie verbeteren waardoor de motivatie en productiviteit stijgen. Onderzoek toont aan dat het werkklimaat in NL aantoonbaar lager is dan in de ons omringende landen.
Contracten tussen werkgevers en werknemers moeten een grotere mate van flexibiliteit mogelijk maken. Dit geldt zowel voor het wettelijke als het 'psychologische' contract. De nu heersende cultuur van 'niet mogen afwijken van wat normaal gevonden wordt' zou hiervoor  mee moeten ontwikkelen. Ook de mogelijkheden van innovatie, automatisering en mechanisering van werk zijn nog verre van uitgeput. Tot slot kunnen werkgevers een voorname rol spelen in het begeleiden van de medewerker bij de voortzetting van zijn werkzame bestaan buiten de organisatie.

Beste werkgever, de oplossing ligt in uw handen. U bent aan zet.

 

Om reacties te kunnen plaatsen moet u ingelogd zijn. Ga naar 'Mijn FD' om in te loggen.

reacties 0 van 0


mijn fd

Loginnaam / E-Mailadres:

Wachtwoord:

aanmelden voor MIJN FD

Wachtwoord opvragen

 
Over RSS feeds
 
 
E-Mail dit artikel
 
 
Plaats in later lezenIn een nieuw dossier
 
 
Print dit artikel
 
 

mijn fd

helpsluit

Nieuw dossier aanmaken

 
 

Stuur deze pagina door

sluit

Gegevens relatie

Gegevens afzender

 
 

Bewaar zoekopdracht

helpsluit

Naam zoekopdracht


annuleer